30 листопада 2009 р. у Відні відбулось покладання квітів біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору.
понеділок, 30 листопада 2009 р.
Покладання квітів в пам'ять Голодомору
30 листопада 2009 р. у Відні відбулось покладання квітів біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору.
субота, 28 листопада 2009 р.
Виступ хорового колективу "Прикарпаття" у Відні
виступ хорового колективу "Прикарпаття" з м.Калуш Івано-Франківської области,
"Місто - чудо, скільки красоти ми побачили! Так приємно, що ми дійсно на такому прекрасному фестивалі виступили. Дякуємо народу Австрії, усім віденцям, їхнім керівникам. До зустрічі!"
Подяку хорові виголосив й Надзвичайний й уповноважений посол Василь Кирилич.
пʼятниця, 27 листопада 2009 р.
Акція «Запали свічку» у Відні
Шановні українці та небайдужі до України! Звертаємо Вашу увагу на те, що 28 листопада 2009 року Україна відзначає День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. |
У зв’язку з цим закликаємо Вас взяти участь у всеукраїнській акції «Запали свічку», запаливши у себе в оселі о 17.00 год. за віденським часом свічку пам’яті.
29 листопада 2009 року під час недільної служби Божої у греко-католицькій церкві Св.Варвари відбудеться урочиста панахида, присвячена пам’яті безвинно загиблих українців.
30 листопада 2009 року о 11.00 год. відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, який знаходиться на території Культурно-інформаційного центру у Перхтольсдорфі (Perchtolsdorf, Hugo Wolf Gasse, 26).
Запрошуємо приєднатися до проведення цих акцій.
Посольство України в Австрії
вівторок, 24 листопада 2009 р.
Австрійсько-українське товариство
запрошує на виступи українського хору «ПРИКАРПАТТЯ» з м.Калуш Івано-Франківської области
неділя, 29 листопада 2009 р. о 10.00 год.: Служба Божа та короткий концерт в нашій українській греко-католицькій церкві св. Варвари (1010 Wien, Postgasse 8).
пʼятниця, 13 листопада 2009 р.
Участь України у Симпозіуму ООН у Відні
взяв участь Перший заступник міністра економіки України Анатолій Максюта, який наголосив на важливості зміни поведінки міжнародних організацій-донорів у сторонy більшої прозорости та відкритости перед Урядом країни-партнера протягом всього життєвого цикла проекту.
Матеріали до участі у Симпозіумі ст.1, ст.2, ст.3
На питання УСІМу про внесок української делегації в роботу Симпозiуму
український урядовець А.Максюта розповів, що допомога має надаватися, перш за все, на підтримку тих стратегій, які розробляють самі країни... В Україні прийнято стратегію надання допомоги, яка була узгоджена з донорами й схвалена урядом. Кредити міжнародних фінансових організацій зросли, поскільки Україна потребує фінансування. Ці джерела є дешевими й відносяться до допомоги, надаються на пільгових умовах й на великий термін
вівторок, 10 листопада 2009 р.
Концерт української студентки Грацу
вівторок, 3 листопада 2009 р.
Зустріч на австрійському телебаченні ОРФ
Вже 20 років на головному австрійському телебаченні ОРФ існує програма меншин "Така рідна чужа сторона".
Захід українців Зальцбургу у Маутгаузені
Свята Літургія була присвячена також 65-й річниці від дня смерті митрополита Андрея Шептицького. Коротку доповідь про українського Мойсея, митрополита Андрея, великого церковного громадського діяча, мецената підготувала і виголосила Надія Барч.
"Червоний принц" Вільгельм Габсбург?
що людина вільна обирати не лише країну, але й національність й наводив приклади мульнаціональних сімей, де брати чи сестри обирали собі різні національности. Сам історик, за його словами, немає інших коренів, окрім тих, що 400 років тому були започатковані його предками в Америці. Вибір Вільгельма Габсбурга української національности історик пояснює не самовихованням й любов'ю до української культури ( сам Василь Вишиваний - непересічний україномовний поет), а прагматичним кар'єризмом, намаганням завдяки підтримки українського народу придбати велику владу. Брат його Карл Альбрехт, наводить на доказ Тімоті, також обрав собі національність поляка й став генерал-майором польської армії і громадянином Польщі.
Відповодаючи на запитання, чому назва книги "Червоний принц", автор пояснив, що так зневажливо назвали польські аристократи Вільгельма за його підтримку "українського плебса", прагнувшого справедливости та рівности в правах.
неділя, 1 листопада 2009 р.
Українська історія як історія сім'ї
3 листопада 2009 р. 16:00-18:00
у приміщенні Інституту східноєвропейської історії
Віденського Університету
в рамках семінара
"Українське націєтворення в ХІХ - ХХ століттях , А.Капелер
Останнє інтерв'ю Снайдера газеті "Ді Пресе" 11-09-2009
З: Чим є Україна 2009 року? Чи справді все так просто, що західна частина радше проєвропейська, а східна проросійська, і край?
В: Цікаво, що ліберальні європейці намагаються уникати етнічних категорій, коли говорять про ЄС. Та щойно вони згадують, скажімо, про Україну, етнічність несподівано стає відповіддю на всі питання. Це дуже примітивно й неправдиво. Звісно, між заходом і сходом України є відмінності. Захід – Галичина, Волинь – є розсадником українського націоналізму, тоді як індустріалізований південний схід – центром певної не-національної політики робочого класу. Населення ідентифікує само себе українцями: байдуже, розмовляють вони українською чи російською. І певною мірою вони більш космополітичні, ніж чимало людей на Заході, бо володіють двома мовами та використовують їх у різних контекстах. Україна, так би мовити, є набагато сучаснішою країною, ніж хотіли би визнати ті західні європейці, що намагаються осмислити постмодерну націю ХХІ століття у категоріях ХІХ-го...